Saúdský princ vyzval k občanské neposlušnosti proti monarchii

BERLÍN | Saúdský princ Chalil bin Farhan al-Saud vyzval saúdský lid, aby povstal proti diktátu královské rodiny. Údajná vražda novináře Džamála Chášakdžího v Istanbulu vyvolala kritické hlasy proti královské rodině. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Chalid bin Farhan al-Saud

Turecké úřady jsou si jisty, že zmizelý saúdský novinář Džamál Chášakdží byl zavražděn. Přítel žurnalisty věří, že byl rozřezán. Džamál Chášakdží minulý týden vstoupil na konzulát Saúdské Arábie v Istanbulu. Chtěl si vyzvednout dokumenty pro svoji svatbu. Jeho snoubenka, která čekala před budovou, ho už nikdy poté neviděla. Žurnalista kritizoval saúdskou roli ve válce v Jemenu. Zmizení žurnalisty vede ke stále hlasitějším vyjádřením proti vedení země.

Saúdský princ Chalid bin Farhan al-Saud vyzval z německého exilu lidi ve své vlasti k občanské neposlušnosti. Ve své zprávě na Twitteru řekl, aby se lidé postavili vedení Saúdské Arábie: „Jestliže se potvrdí vražda Džamála Chášakdžího, vyzývám lidi všech tříd Saúdské Arábie, aby kooperovali v rámci zákona a díky občanské neposlušnosti změnili politický systém.“

loading...
Reklama:
loading...