Nacistická Ukrajina připravuje provokaci v Azovském moři

SIMFEROPOL | Kyjev připravuje provokaci v Azovském moři s cílem zdiskreditovat ruskou pohraniční stráž, informoval Sputnik zdroj na Krymu, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Pravá tvář nacistické Ukrajiny

„Jedenáctého října plánují příslušníci státní pohraniční služby Ukrajiny vyplutí z přístavu Mariupol do Azovského moře s pohraniční hlídkovou lodí se skupinou žurnalistů ukrajinských médií s cílem shromáždění materiálu pro videoreportáž o údajných agresivních činnostech pohraniční služby ruské FSB proti ukrajinským civilním lodím, a také o blokádě námořních přístavů Ukrajiny v Azovském moři,“ stojí ve zprávě.

Situace s loďmi v Azovském moři se vyostřila v březnu po zadržení ze strany Ukrajiny ruské lodě Nord. Proti kapitánovi běží proces kvůli nezákonné návštěvě Krymu s cílem poškození státních zájmů. Tím se Kyjev neomezil. V srpnu v chersonském přístavu zadrželi tanker Mechanik Pogodin.

Ruská vláda považuje činnosti Ukrajiny za námořní terorismus a v odpovědi zesílila pohraniční kontroly ve své části Azovského moře.