Rusko na Kubě zřídí stanici, která bude přijímat data ze satelitu

HAVANA – MOSKVA | Rusko na Kubě plánuje nasazení mobilního komplexu pro příjem dat z družic pro dálkové snímání v optických a infračervených pásmech sledování, uvádí Roskosmos na svých internetových stránkách vládních nákupů. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Ilustrační snímek

Dokument uvádí, že mobilní komplex byl vytvořen v roce 2015 a prošel státními testy. Umístění stanice a její příprava by měla být dokončena do 30. dubna 2019. Komplex bude přijímat data z kosmických přístrojů optického typu pozorování Resource-P, Kanopus-B a B-Kanopus IR infračervenou kamerou a bude je předávat do Moskvy přes satelitní opakovače Luč v zašifrovaném režimu.

Kromě toho má Roscosmos příští rok v úmyslu nasadit stacionární stanice pro příjem dat na Čukotce a na ruské stanici Progress v Antarktidě.

Vesmírný systém Resource-P se skládá ze třech přístrojů. Údaje z nich se používají při sestavování a aktualizací obecných geografických, tematických a topografických map, kontroly znečištění a zhoršování životního prostředí, informační podpory při hledání ropy a jiná ložiska nerostných surovin. Na základě hyperspektrálních satelitních snímků je možné stanovit zralost pšenice, aktivitu mikroflóry v rybníku a také míru slanosti půdy.

loading...
Reklama:
loading...