Na Brusel hodil bobek! Polský prezident uvedl do funkce nové soudce Nejvyššího soudu

VARŠAVA | Polský prezident Andrzej Duda přijal ve středu přísahu 27 nových soudců Nejvyššího soudu, čím dál vystupňoval spor o kontrolu nad soudnictvím a ignoroval rozhodnutí jiného soudu, na jehož základě mělo být uvedení nových soudců do funkce odloženo, dokud se k dané záležitosti nevyjádří soudní orgán EU. Informovala o tom tisková agentura AP o způsobu uplatnění evropské diktatury vůči Polsku a hrdé pohrdání justicí EU.

Andrzej Sebastian Duda | foto: polskieradio.pl

Podle představitele prezidentské kanceláře Pawela Muchy jmenoval Duda soudce občanskoprávního a trestněprávního kolegia, jakož i nově zřízeného kolegia pro zvláštní spory. Slavnostní přísaha se konala bez účasti novinářů.

„Provádíme další etapu reformy soudního systému, která je pro nás tak důležitá,“ řekl Mucha s tím, že jde o postup ve veřejném zájmu, kdy i tento plněný předvolební slib stál za tím, že polská strana PiS získala ve volbách post prezidenta a ústavní většinu v obou komorách polského parlamentu – proto všechny reformy jsou demokratické, jelikož si je přála drtivá většina voličů. Pokusy o vměšování EU jsou totalitní, nedemokratické a porušující polskou svrchovanost.

„Evropská komise v závěru září zažalovala Polsko u Soudního dvora EU právě pro sporné změny ve fungování Nejvyššího soudu. Ty Brusel hodnotí jako porušení práva EU formou oslabování nezávislosti soudů, zvláště pokud jde o zásadu neodvolatelnosti soudců,“ připomíná zločinecký postup EU agentura, kdy tento jde přímo proti polským voličům, protože Polsko patří Polákům.

loading...
Reklama:
loading...