Největší bublina v historii lidstva. Tak označil Ron Paul americkou akciovou burzu

NEW YORK | Růst výnosů amerických státních dluhopisů v poslední době ukazuje, že USA stále rychleji směřují směrem k možné recesi a pádu trhů, prohlásil bývalý americký kongresman Ron Paul. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Ronald Ernest „Ron“ Paul

Bývalý kongresman republikánské strany Ron Paul v rozhovoru pro televizní stanici CNBC prohlásil: „Přicházíme k té věci velmi blízko. Byl bych překvapen, kdyby všichni někdy během příštího roku nebyli srozuměni s tím, co říkám.“

Slova Paula přicházejí poté, co benchmark na desetileté výnosy vyrostl na nejvyšší úroveň za posledních sedm let, díky čemuž roste strach z rostoucí inflace.

„Může to být poměrně dobře potvrzeno tím, že se podíváte na monetární historii. Když nafukujete měnu, pokřivujete úrokovou sazbu, žijete nad svoji úroveň a vydáváte příliš mnoho, tak musí dojít k vyrovnání,“ vysvětlil bývalý politik.
„Máme největší bublinu v lidské historii,“ dodal.

Není to poprvé, co Ron Paul vyslovuje podobná varování. Paul už roky varuje investory předtím, že až bublina na akciovém trhu praskne, tak může dojít k rozdělení trhu na několik segmentů.

loading...

„Vím, že se to stane,“ prohlásil a pokračoval: „Přijde to, a bublina je větší než kdykoli předtím.“

loading...
Reklama:
loading...