AfD v Bundestagu: Islám patří k Merkel, Merkel ale nepatří k Německu

BERLÍN | Ve středu se v Bundestagu horečně jednalo o podnětu AfD: „Nekompatibilita islámu, šaríji a právního státu – žádné rozšiřování protizákonného učení.“ AfD přitom uvedla, že islám patří k Merkel a Merkel nepatří k Německu. Ostatní strany tento podnět kritizovaly za jeho lajdáckost a vzdálenost od reality, čímž dokázaly, že ony jsou zcela mimo.

Gottfried Curio si podal Sau Merkel

Podnět do německého parlamentu přinesl poslanec AfD Gottfried Curio. Ten prohlásil, že v Německu jsou nyní k vidění vraždy ze cti a ze žárlivosti, dětské sňatky a sňatky z donucení, a také pronásledování liberálních muslimů. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

„Co má toto všechno společného? Tahle nenávist, tento nedostatek respektu, tato kriminalita je ideologicky legitimizována, kulturně zacvičena skrze příkazy, přikázání a výzvy ze zakládajícího dokumentu jednoho náboženství,“ uvedl Curio, který argumentoval citáty z Koránu. Jako ukázku zvolil část vyzývající k násilí proti ženám a výzvy k válce s „nevěřícími.“

„Ženy jsou pro vás oseté pole, jděte k němu, kdykoli budete chtít. Slyšíme religiózní diskriminaci: Alláh nevěřící proklel a připravil pro ně plameny. Až po štvaní lidu: Nevěřící jsou ti nejhorší ze všech stvoření, horší než dobytek,“ citoval Korán poslanec AfD.

Curio dodal, že kdo dnes propaguje tyto protizákonné výzvy, tak se vystavuje postihu — nehledě na religiózní příslušnost. Spolková kancléřka Angela Merkel importovala stovky tisíc kusů nenávisti proti Židům. To je podle jeho slov ostuda: „Každodenní násilí za použití nožů, hrůzné sny pro ženy, pro Židy, šikanování německých školáků, rostoucí no-go-zóny, to vše před Merkel neexistovalo. Když si Merkel myslí, že islám patří k Německu, že patří k našemu německému právnímu státu, tak potom my říkáme: Islám patří k Merkel, ale Merkel už k Německu nepatří.“