Migrace není třeba! Za jeden rok se v Polsku narodilo 402 tisíc dětí. Vstřícná politika polské vlády vůči rodinám nese ovoce

VARŠAVA | Polská vláda ukazuje světu, že k udržení populace nejsou potřební migranti. Vládní konzervativní strana Právo a Spravedlnost (PiS) zavedla v zemi prorodinnou politiku a ta přináší první ovoce. V roce 2017 se v Polsku narodilo přes 402 000 dětí, což je nejvíce za dlouhá léta. Informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Ilustrační foto: pxhere.com

Po tom, co se v roce 2015 strana PiS dostala k moci, prohlásila, že bude zaměří na prorodinnou oblast politiky. Jedním z opatření bylo, že rodičům se dvěma a více dětmi dávají na každé dítě přídavek ve výši 500 polských zlotých, což je v přepočtu okolo třech tisíc korun. Chudé rodiny dostávají příspěvek i v případě, když mají jen jedno dítě. Informoval portál The News, na který se odkazuje autor článku Samuel Gdovin

Polská vláda zavedla i mnoho dalších opatření ke snížení chudoby v zemi. V současnosti se již projevují pozitivní přínosy této vstřícné vůči rodinám politiky.

Ministryně sociální politiky Elżbieta Rafalski prezentovala statistiky, podle kterých se v Polsku za rok 2017 narodilo více než 402 tisíc dětí, což je největší počet za mnoho posledních let.

Polská vláda nám tedy ukazuje příklad, jakým bychom se měli ubírat, míní autor článku a dodává, že polský případ zároveň vyvrací tvrzení západních politiků, liberálních médií a multi-kulti propagandistů, že k udržení populace v evropských zemích je třeba přijímat migrantů z třetích zemí.

Reklama: