DJ Trump slibuje krutý trest, pokud za zmizením novináře stojí Saúdská Arábie

WASHINGTON | Saúdský ministr vnitra Abdulaziz bin Saud Al Saud odmítá obvinění, které se objevilo v médiích a hovořilo o tom, že za zmizením saúdského novináře Džamála Chášakdžího stojí tamní úřady. Dodal, že se jedná o lži a neopodstatněná obvinění. Turecko informovalo, že má důkazy, že novinář byl Saúdskou monarchií zavražděn na konzulátu v Istanbulu.

Donald John Trump

Americký vůdce Donald John Trump se vyjádřil i k možnosti přerušení vojenského prodeje do Saúdské Arábie kvůli případu zmizelého novináře a prohlásil, že existují i jiné kroky, které může Washington v souvislosti s vyřešením této situace podniknout, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Již dříve americký prezident oznámil, že udělá vše proto, aby bylo zmizení tohoto novináře vyřešeno a varoval, že pokud se ukáže, že za jeho zmizením stojí úřady Saúdské Arábie, pak je Spojené státy tvrdě potrestají.

Saúdský ministr vnitra však takové nařčení popírá. Turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan vyzval po režim v Rijádu, aby dokázal, že se zmizením novináře nemá nic společného.

Chášakdží, který nedávno pracoval pro deník The Washington post, zmizel v Turecku minulý týden. Podle jeho snoubenky byl dne 2. října pozván na Saúdský konzulát v Instanbulu a od té doby je nezvěstný.

Reklama: