Mariánské Hory a Hulváky povedou NEZÁVISLÍ se čtyřmi koaličními partnery

Na koaliční spolupráci v městském obvodu Mariánské Hory a Hulváky se domluvili NEZÁVISLÍ, KDU-ČSL, Ostravak, KSČM a SPD. Starostkou obvodu už ale nebude Liana Janáčková (NEZÁVISLÍ), která v čele radnice po dvaceti osmi letech skončí. Ve funkci ji vystřídá Patrik Hujdus (NEZÁVISLÍ).

Liana Janáčková a Patrik Hujdus

Povolební uspořádání tak odráží výsledky voleb, ve kterých s 27 % hlasů zvítězilo hnutí NEZÁVISLÍ a v patnáctičlenném zastupitelstvu má nejvíce mandátů.

“Voliči rozhodli o našem vítězství, ale poměr sil není takový, abychom mohli sestavit koalici bez ztráty. Proto jsem se rozhodla ukončit mé 28 let trvající působení na radnici ve funkci starostky. Novým starostou Mariánských Hor a Hulvák bude současný místostarosta Patrik Hujdus. Jsem ráda, že s ním budu i nadále spolupracovat, byť v jiné pozici. Těším se na to,” řekla končící starostka Liana Janáčková.

První místostarostkou bude lídryně mariánskohorské KDU-ČSL, současná místostarostka a dlouholetá zastupitelka Jana Pagáčová.

“O povolebním uspořádání jsme jednali se všemi stranami kromě LEČA. Ačkoli se mi jako nejjednodušší zdála spolupráce NEZÁVISLÍ, ANO a KDU-ČSL, jednání nevedla k výsledku. Také proto vznikla koalice bez hnutí ANO. Jsem ale přesvědčena o tom, že spolupráce bude konstruktivní a prospěšná pro městský obvod Mariánské Hory a Hulváky,” řekla Jana Pagáčová.

Budoucí nové vedení obvodu má cíl spolupracovat se zástupci všech stran a hnutí, které ve volbách získaly důvěru voličů a do zastupitelstva se probojovaly.

Každá z koaličních stran v pětičlenné radě získá jedno místo, přičemž počet uvolněných místostarostů se sníží na dva (KDU-ČSL, Ostravak), neuvolněných bude stejný počet (KSČM, SPD).

“Byl bych rád, kdybychom šarvátky a osobní nevraživost z volební kampaně nechali za sebou. Je po volbách a obvod potřebuje stabilní vedení, které kontinuálně naváže na působení toho současného. Věřím, že se nám podaří vykonat mnoho prospěšného a na tu práci se těším. Je jí před námi ještě hodně,” řekl Patrik Hujdus.

Komentáře dalších koaličních partnerů:

Vladimír Řezáč (Ostravak): “Jednání účastníků dohodnuté koalice bylo od samého počátku věcné a vstřícné. Věřím, že společně můžeme realizovat naše programové cíle, které jsou v mnohém podobné, a pro obvod je tato varianta řešení ta nejschůdnější. Jsem rád, že se podařilo najít konsenzus, protože i zaměstnanci radnice potřebovali vědět, že se povolební situace vyřešila a můžou mít klid na svou práci.”

Yveta Sekeráková (KSČM): “Spolupráce v rámci obvodu je o tom, abychom našim občanům vylepšili jejich život ve městě, aby se jim tady dobře bydlelo. Není to o tom, abychom bojovali s opozicí a řešili nějaké politické rozmíšky, které, když už, tak patří na nejvyšší úroveň, nikoli na obvod. Proto doufáme v konstruktivní spolupráci s opozicí.”

Filip Čmiel (SPD): “Rozložení politických sil po volbách sice nabízelo několik variant spolupráce, ale jsem přesvědčený, že spojená síla NEZAVISLÝCH, KDU-ČSL, Ostravak, KSČM a SPD je lidsky nejpřirozenější. Těším se na naši konstruktivní

Reklama: