Hrátky senátorských vyžírků

Probírám-li se články a rozbory výsledků senátních voleb a zejména jejich druhého kola, pak většina komentátorů pěje ódu na pojistku demokracie a vyvozuje dalekosáhlé závěry týkající se důležitosti a funkčnosti Senátu.

Jan Kopal

Já docházím naopak k právě opačnému názoru. Lidi Senát nezajímá, nechodí k senátním volbám, neznají své senátory a vládne přesvědčení, že Senát je jen zbytečné odkladiště vysloužilých politiků.

Pro politické strany představuje Senát vítaný zdroj příjmů jejich vyschlých stranických pokladen, které se tímto způsobem revitalizují. Pro mnohé je zdejší angažmá pokračováním nebo začátkem politické kariéry, takovou lepší přestupní stanicí mezi nicotou a úplným zapomněním. Jak se ukazuje pro mnohé senátory ani nedůležité, do kterého politického klubu budou náležet, ale hlavní je, jakou funkci zde budou zastávat. Někteří mají ambice z ulice Senátu rovnou šéfovat. Že pana Drahoši!

Pro Českou republiku by bylo nejlepší Senát jako takový zrušit a ušetřené finance použít účelněji a smysluplněji. Navíc s ohledem na mnohé zde působící figury připomíná všechno možné, jen ne radu moudrých a zkušených.

loading...
Reklama:
loading...