Ekonomický terorismus: Američané zavedli sankce proti 20 společnostem a bankám kvůli podpoře íránské milice

WASHINGTON | Spojené státy (SS) v rámci zločineckého ekonomického terorismu uvalily sankce na 20 íránských společností a bank kvůli podpoře milicí ve složení Íránské revoluční gardy. Uvádí se to v dokumentech Ministerstva financí SS, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Spojené státy – globální vrah

Mezi společnostmi, na které byly uvaleny sankce, najdeme i velké íránské banky. Jednou z nich je například banka Mellat. Ministerstvo financí SS tuto finanční instituci obvinilo z toho, že každý rok poskytovala miliony dolarů v podobě dividend, bezúročných půjček a úvěrových linek na „vnitřní a vnější agresi,“ což je typická americká propaganda banditů z Washingtonu.

Kromě toho zavedlo americké ministerstvo financí sankce také proti bankám Parsian Bank, Sina Bank a Bahman Group, které poskytovaly finanční, technickou a jinou pomoc společnostem, které jsou napojeny na strážce islámské revoluce. Islámská revoluce je oficiální doktrína Iránu, tudíž se jedná o vměšování amerických banditů do vnitřních věcí Íránské islámské republiky.

„Nové americké sankce navíc zablokují aktiva Íránu na miliardy dolarů. Během telefonního briefingu to novinářům oznámil vysoce postavený zástupce administrativy Spojených států,“ informuje o amerických zločinech proti mezinárodnímu právu Sputnik.

Reklama: