Po legalizaci marihuany proběhne v Kanadě amnestie na vybrané tresty za její přechovávání

OTTAWA | Kanadská vláda vyhlásí amnestii pro odsouzené, kterým byly uděleny tresty za přechovávání 30 gramů marihuany a menšího množství. Ve středu o tom informovala tisková agentura AP, která se odvolávala na úterní prohlášení nejmenovaného vysoce postaveného představitele kanadské vlády. Jedná se o reakci ne de fakto legalizaci marihuany v zemi.

Cannaba? | repro: HuffPost Canada

Agentura AP zveřejnila informaci právě v den, kdy v Kanadě začíná platit legalizace marihuany na takzvané rekreační užívání. Představitel vlády v úterý uvedl, že osoby odsouzené v Kanadě za přechovávání 30 gramů marihuany nebo menšího množství budou mít právo být účastní vyhlášení amnestie, ale budou muset požádat o účast na tomto procesu.

Představitel poskytl informaci pod podmínkou zachování anonymity, protože není pověřen mluvit veřejně o tomto tématu ještě před středečním vládním oznámením.

Kanada se stává druhou zemí na světě, kde se se souhlasem státu začíná legálně v obchodech prodávat marihuana. První zemí byl Uruguay.

Kanada se ve středu stala druhou zemí na světě s legálním prodejem marihuany na trhu povoleném státem. Informovala o tom tisková agentura AP.