Na Pardubicku došlo k nehodě autobusu s dětmi. Zranilo se 33 osob

PARDUBICE | Ve čtvrtek odpoledne na Pardubicku havaroval autobus s dětmi. Podle záchranářů se zranilo až 15 osob, z toho asi sedm středně těžce. Hasiči zároveň mluví až o 33 zraněných. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Havarovaný autobus na Pardubicku | foto: twitter (@HZS_Pardubice)

K nehodě došlo po třetí hodině odpoledne u Dolních Ředic na silnici 36. Na místě zasahuje pět hasičských jednotek:
„V autobusu cestovaly děti. V tuto chvíli hasiči spolu se záchrannou službou třídí zraněné osoby. Řidiči s největší pravděpodobností praskla pneumatika. Autobus leží na boku v poli,“ oznámila mluvčí hasičů Vendula Horáková, podle které se zranilo až 33 osob.

Podle záchranářů v autobuse cestovalo asi 40 dětí: „Dvanáct až patnáct lidí bylo zraněno, z toho 6-7 středně těžce. Vedoucí lékař si vyžádal stan pro řešení mimořádných situací a přiletěl také vrtulník z Hradce Králové,“ oznámil Novinkám.cz mluvčí záchranářů Aleš Malý. Neupřesnil však, zda se zranily jen děti, nebo i další cestující.

„Byl aktivován traumaplán pro Chrudim a Pardubice. To, co se událo v Hřebči v tunelu předevčírem, kde to bylo cvičení, je nyní v reálu,“ oznámil hejtman Pardubicekého kraje Martin Netolický (ČSSD).