Globální vymírání hmyzu. Nejvíce je ohrožena Evropa

SAN JUAN | Vědci ze Spojených států (SS) a Mexika zjistili značný pokles počtu hmyzu v tropickém deštném pralese v El Yunque, přírodní rezervaci v Portoriku. Kromě toho zmizelo hodně hmyzožravých živočichů. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Ilustrační snímek: pxhere.com

Podle odborníků to odráží celosvětový trend, který ohrožuje potravinou bezpečnost po celém světě, jelikož pro opylení mnoha plodin jsou nutní členovci. Informuje o tom Science Alert.

V roce 2014 mezinárodní tým výzkumníků spočítal, že za posledních 35 let počet bezobratlých, jako jsou včely a brouci, na celém světě klesl o 45 %.

Evropa utrpěla nejvíce, ale nyní hmyz mizí i v Severní a Jižní Americe. V roce 2017 další skupina specialistů zkoumala pokles počtu létajícího hmyzu v Německu a domnívají se, že příčinou mizení jsou pesticidy a ničení životního prostředí.

Vědci spočítali hmyz od 70. let minulého století a také v roce 2013. Ukázalo se, že počet hmyzu se za posledních 40 let snížil. Od ledna 1977 do ledna 2013 se snížil šedesátkrát.