Policejní brutalita a pošlapávání lidských práv pokračuje: V USA policie zastřelila dalšího černocha

FERGUSON | V americkém státě Missouri zastřelili policisté dalšího chlapce s tmavou barvou pleti. Mladík údajně vyhrožoval strážcům pořádku nožem. Na zranění zemřel na místě. Místo odzbrojení mladíka, jej policisté doslova rozstříleli. Informace o tom, že měl vyhrožovat nožem není zatím potvrzena, jelikož se na místě údajně neměl žádný nůž nacházet. Informaci o další policejní vraždě přinesla rozhlasová stanice Hlas Ruska na svém zpravodajském serveru. Americká média nejsou k zásahům pouštěna a údajně mají zákaz informovat pravdivě.

Ferguson - Typický protestující "černoch"

Ferguson – Typický protestující „černoch“

Ve Fergusonu pokračují už po druhý týden hromadné nepokoje všech obyvatel města, které začaly poté, co zastřelil policista 18letého černocha Michaela Browna. Včera město navštívil generální prokurátor USA Eric Holder, který se setkal s příslušníky FBI a Ministerstva spravedlnosti.

Takto to dopracoval černý diktátor z Bílého domu: Rusko obvinilo USA z nedodržování lidských práv

Generální prokurátor bude rovněž hovořit s obyvateli města osídleného hlavně černochy. Do Fergusonu vstoupila národní garda, aby pomáhala policii. Jedná se vlastně již o nasazení armády vůči civilistům. Mezi protestujícími jsou také běloši, tudíž informace o černošské vzpouře jsou liché, jedná se o demonstrace proti policejní brutalitě obecně.

Když se toto dělo na Majdanu, tak Obama řval až mu bylo vidět do prdele, že Janukovyč musí odstoupit. Teď on nasazuje vůči civilistům armádu a nechává vraždit demonstranty a zůstává v klidu.

Z Texasu emeritní šerif John Vojtek