Nasazení amerických vojáků na mexické hranici proti migrující svoloči bude stát 200 milionů USD

WASHINGTON | Náklady na vyslání americké armády na hranici s Mexikem do konce roku se odhadují na 200 milionů dolarů, s celkovým ročním rozpočtem na obranu ve výši 216 miliard dolarů. Příští rok se tyto čísla výrazně zvýší. Takové údaje uvádí The Washington Post s odkazem na analytiky z Pentagonu.

karavana migrační svoloče

Zároveň Bílý dům požaduje snížení výdajů na obranu o 33 miliard dolarů, přičemž se odvolává na rostoucí deficit federálního rozpočtu, uvádí článek. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Komunisté z Demokratické strany kritizovali amerického vůdce DJ Trumpa za to, že využil zdroje Pentagonu k tomu, aby prosadil svou protimigrantskou agendu.

Dne 31. října DJ Trump oznámil nárůst vojenské přítomnosti na americko-mexické hranici. Vůdce SS zamýšlí zvýšit počet vojáků na zadržení 15 tisíc migrantů. O dva dny dříve Spojené státy vyslaly 5,2 tisíc mužů na pomoc příslušníkům pohraniční stráže a Národní gardě.

Dne 18. října skupina migrující lidské svoloče z Hondurasu dorazila k hranicím Mexika. Její počet je zhruba 7 tisíc kusů. Všichni doufají, že získají azyl ve Spojených státech nebo v Mexiku. Jako škodná by měli být při překročení hranic postříleni a nechání hnít na zemi pro výstrahu!