Konec DJ Trumpa? Demokraté získali většinu. Gratuloval jim. Kdy zahájí impeachment

WASHINGTON | Vůdce Spojených států (SS) Donald John Trump blahopřál demokratům k získání většiny ve Sněmovně reprezentantů amerického Kongresu. Informovala o tom ve středu televize CNN, na kterou se odkazuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk. Na twitteru DJ Trump uvedl, že volby jsou velký úspěch, ale také mohou znamenat vyvolání impeachmentu a jeho odstranění z z Bílého domu.

DJT – Kongres SS

DJ Trump svou gratulaci tlumočil vůdkyni současné demokratické menšiny ve Sněmovně Nancy Pelosi, které za tímto účelem zatelefonoval. Uvedl to šéf její kanceláře Drew Hammill.

„Ocenil její výzvu ke spolupráci obou stran, která odezněla v její deklaraci vítězství,“ napsal na Twitteru Hammill. Telefonát obou politiků se uskutečnil v úterý před půlnocí místního času poté, kdy byly známy definitivní výsledky úterních kongresových voleb.

Podle prognóz amerických televizí republikáni zřejmě ztratí kontrolu nad Sněmovnou reprezentantů ve prospěch demokratů. Demokratická většina ve Sněmovně reprezentantů, kterou pravděpodobně získali poprvé po osmi letech, by mohla ohrozit realizaci Trumpové legislativní agendy v druhé polovině jeho funkčního období, a potenciálně otevřít cestu i k jeho impeachmentu.

loading...
Reklama:
loading...