Sergej Viktorovič Lavrov: uvedl podmínky zrušení odvetných sankcí vůči EU

MOSKVA | Ruská federace (RF) je připraveno zrušit svá odvetná opatření v souvislosti se sankcemi EU, ale první krok musí udělat Evropská unie, oznámil ruský ministr zahraničí Sergej Viktorovič Lavrov. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Sergej Viktorovič Lavrov

„Opakovaně jsme mluvili o připravenosti na zrušení odvetných opatřeních. Ale první krok v této otázce musí udělat právě EU, která roztočila tuto sankční spirálu. Věříme, že zdravý rozum nakonec vyhraje. Vždyť objektivně sankce nejsou výhodné ani pro Rusko, ani pro Evropskou unii,“ oznámil Lavrov v rozhovoru pro noviny El Pais.

Vztahy RF a západních států se zhoršily v souvislosti se situací na Ukrajině a okolo Krymu. Západ obvinil RF ze zásahu do zahraničních záležitostí a zavedl proti ní sankce, Moskva přijala odvetná opatření. Rusko opakovaně uvádělo, že není stranou konfliktu na Ukrajině a subjektem minských dohod. V poslední době v zemích Evropské unie stále častěji zaznívají hlasy o nutnosti zrušení sankcí proti Rusku.

Reklama: