Česká televize lže, jako když Rudé právo tiskne

Česká televize zase nepřijatelně manipuluje, když dnes odmítla pozvat do studia zástupce SPD, přestože bude tématem pořadu 90´ na ČT24 zvyšování platů politiků – a jak známo, SPD jako jedné navrhuje zamrazení platů.

Tomio Okamura

Naopak je do studia jako jediný pozvaný zástupce Pirátů, kteří navrhují zvýšení o 10%, ale média je nepravdivě adorují jako bojovníky proti zvyšování platů politiků.

Snaha České televize, aby návrhy a politický program SPD byl co nejméně slyšet, je ostudná. Když jsme se před chvílí do ČT tázali, proč není pozvaný zástupce SPD jako spoluiniciátor mimořádné schůze k této záležitosti, tak nám v ČT sdělili, že se rozhodli do studia pozvat jen jednoho hosta a to Piráty. A zástupce SPD bude jen krátce po telefonu…

Podobně se ČT chová celoročně vůči SPD i v jiných pořadech. Například do Otázek Václava Moravce jsem byl naposledy pozván před čtyřmi roky. A také do dalších pořadů jsou zástupci SPD zvaní minimálně například ve srovnání se zástupci STAN, TOP09, KDU-ČSL, kteří přitom měli mnohem horší volební výsledek.

Je to jasné porušování zákona o ČT, který ukládá ČT, aby měla vyvážené vysílání. A ani Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) ani Rada ČT to neřeší, přestože jsou určeny k tomu, aby kontrolovaly vyváženost vysílání ČT.

Co tedy udělat? V prvé řadě potřebujeme co nejvíce posílit ve volbách, abychom měli v Radách svoje vlastní zástupce, kteří budou hájit dodržování zákona.

V současnosti jsou v Radách zástupci jiných politických stran, kterým samozřejmě toto porušování zákona vyhovuje, protože názory SPD nejsou slyšet.

A vzpomeňte na ten povyk od aktivistů a mediální mafie kolem ČT, když hrozilo, že by měl být novým radním Petr Štěpánek, který by si samozřejmě na dodržování zákona došlápl. Bohužel hnutí ANO tlaku podlehlo.

Reklama: