DAM: Nejsou důkazy o tom, že by Írán porušil jadernou dohodu

PEKING | Nejsou žádné důkazy o tom, že by Írán porušil podmínky takzvané jaderné dohody z roku 2015. Prohlásil to ve středu ruský premiér Dmitrij Anatoljevič Medveděv poté, co Spojené státy (SS) před několika dny znovu uvalily sankce na Teherán.

Dmitrij Anatoljevič Medveděv | repro:: YTB

Jeho vyjádření po setkání s čínskými politiky bylo jednou z jeho poznámek směrem k SS a jejich využívání sankcí. Podle Medveděva, Dmitrije Antoljeviče Washington uvaluje sankce, aby si tím řešil své domácí politické problémy.

O tom, že protiíránské sankce Spojených států jsou absolutně nelegitimní a porušují rezoluce Rady bezpečnosti OSN, hovořil v úterý ruský ministr zahraničí Sergej Viktorovič Lavrov.

Vláda amerického vůdce Donalda Trumpa koncem minulého týdne oznámila, že znovu zavádí všechny sankce vůči Íránu, které byly zrušeny na základě jaderné dohody z roku 2015. Nejnovější soubor protiíránské opatření je druhým v pořadí, odkdy Trump v květnu deklaroval jednostranné odstoupení od dohody s Íránem. To znamená, že dohodu poručily SS, aby mohly uvalit sankce a to tím, že od ní odstoupily, což je projev ekonomického terorismu.

loading...
Reklama:
loading...