Nakradl si dost? Socan Zimola rezignoval na funkci prvního místopředsedy ČSSD

PRAHA | Místopředseda ČSSD Jiří Zimola dnes rezignoval na funkci prvního místopředsedy ČSSD, oznámil to během tiskové konference, kterou svolal v Lidovém domě, který je odstaven exekutorem pro nesplacení dluhu vůči posůstalým advokáta Altnera. Důvod rezignace? Strana půjde po hlavě do prdele? Nebo si už nakradl dost?

Hamáček a Zimola – dvě socanské pijavice | repro: žumpa plná hoven ČT

„Nejen na posledním ÚVV ČSSD ale i po něm jsem slyšel ze Senátu, od některých hejtmanů, dokonce od jednoho ministra, že Zimola je příčinou neúspěchu a může za všechno. A že by měl zvážit setrvání ve funkci. S odstupem několika dní a konzultaci s kolegy, spolustraníky a sympatizanty, jsem se rozhodl to vyslyšet. Oznamuji vám svou rezignaci,“ řekl na tiskové konferenci socan Zimola.

„Jakákoliv razantní změna je při současném rozložení sil v předsednictvu a ÚVV mision impossible. Potřebují si zachovat vliv a jakákoliv změna ho tak politicky ohrožuje,“ dodal levicový extrémista Jiří Zimola.

Přitom sdělil, že ze strany neodchází. Do ledna bude Zimola působit jako krajský šéf jihočeské ČSSD. Zimola dříve čelil kritice svých spolustraníků. Čeští socialisté mu vytýkali veřejnou kritiku strany.

loading...
Reklama:
loading...