Vrazi: Američané v tzv. „válce proti terorismu“ povraždili na půl milionů lidí; Většina jsou civilisté

WASHINGTON | Nová studie americké univerzity tvrdí, že od té doby, co dne 11. září došlo k teroristickému útoku, zahynulo ve válce proti terorismu asi 480 000 – 507 000 lidí. Většinu z nich přitom tvoří civilisté, informuje o masové genocidě, kterou Spojené státy (SS) globálně páchají světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Spojené státy nesou smrt

Dnes Neta Crawford z Brownovy univerzity zveřejnila zprávu, ve které se uvádí, že na území Afghánistánu, Iráku a Pákistánu za posledních 17 let zahynulo ve válce proto terorismu přibližně půl milionu lidí.

Toto číslo zahrnuje civilisty, ozbrojence, místní policejní a ozbrojené síly spolu s příslušníky americké armády a koaličních sil.

Zpráva tvrdí, že ztráty na životech civilistů v Iráku dosahují 182 272 – 204 575 osob, v Afghánistánu pak 38 480 a v Pákistánu 23 372 lidí. Téměř 7 000 amerických vojáků padlo v Iráku a Afghánistánu. Podle Mrs. Crawford je však počet civilních obětí podhodnocen, neboť v mnoha případech se přesné ztráty nedají zjistit.

„Desítky tisíc civilistů mohly například zahynout během osvobozování Mosulu a dalších měst od IS, ale jejich těla nebyla vyproštěna,“ cituje výzkumnici portál Al-Džazíra. Zpráva také dále neuvádí nepřímý počet obětí, ke kterým došlo například v důsledku nemocí. Za poslední rok stoupl počet obětí o více než 110 000 osob.

Reklama: