I celebrity prchaly před ohněm: Počet obětí lesních požárů v Kalifornii stoupl na dvacet pět osob

SACRAMENTO | Počet obětí rychle se šířících lesních požárů, které již několik dní pustoší Kalifornii, stoupl na 25. Třiadvacet lidí přišlo o život na severu Kalifornie, dvě těla našli na jihu tohoto amerického státu, informuje agentura AP odvoláním na příslušné úřady.

Požárem pohlcené město Paradise | reprofoto: CNN

Předtím úřady hlásily nejméně jedenáct obětí, z nich devět na severu Kalifornie. Šerif okresu Butte Korey Honea uvedl, že těla dalších čtrnácti osob objevili v sobotu, tři dny po vypuknutí požáru v dané oblasti. Oběti našli v shořených vozidlech a domech. Honea také uvedl, že nadále se pohřešuje 110 lidí.

Honea dodal, že dvacet tři lidí zahynulo v oblasti města Paradise, přibližně 290 kilometrů severovýchodně od San Francisca.

Stát Kalifornie bojuje od čtvrtka s třetími největšími požáry ve svých dějinách, všímá si AP. V samotném městě Paradise, ze kterého evakuovali desetitisíce lidí, plameny zničily tisíce budov. Oheň dosud spálil plochu 425 čtverečních kilometrů území.

Celebrity vyhnané požárem z domovů

Svůj domů bylo nuceno opustit přes čtvrt milionů lidí. Mezi nimi byli i několik hvězd amerického showbyznysu, například i zpěvačka Lady Gaga, herec Martin Sheen i Kim Kardashian, která se evakuovala ze svého domu ve městě Calabasas, herečka Alyssa Milano.

Režisér, scenárista a producent Scott Derrickson oznámil, že jeho dům shořel, ale on sám je živý a zdravý. Americký vůdce Donald J. Trump prohlásil v pátek ve státě Kalifornie stav nouze.

Reklama: