Deset nehorázných lží, kterými nás krmí a vymývají nám jimi mozky

Informace kolem nás se doslova na nás řítí a jsou ihned subjektivně zpracovávány, abychom je prý správně pochopili. Od roku 1989 pracně vyhledávám novináře,kteří předkládají zprávy a nechávají nám prostor k vlastnímu hodnocení.

Richard Novák | foto: © Centrální informační agentura, z. s. (CIA) – © Radek Velička

Bohužel existuje větší skupina komentátorů v českých podotýkám státních médiích, označil bych je jako ovlivňovači až manipulátoři a cenzoři, kteří se nám denně snaží vkládat do našich hlav jejich vidění světa a pouze jejich hodící se zprávy.

Já podotýkám, že věřím stále , že většina lidí je schopna mít vlastní názor.

Proto jsem se rozhodl sám vybírat některé zprávy od nás či ze světa, které se odehrály za posledních x dnů a to k vašemu vlastnímu posouzení.

A to v malém bloku , název třeba Desatero aneb události kolem nás. A protože jako každý z nás mám snad i právo vyslovit můj názor, po pár dnech se sám k mému Desateru vyjádřím sám.

Desatero dle Richarda č.1:

1. Maďarsko bylo EU pokáráno za některé činy ve vlastní zemi. Hlasování proběhlo a kdo a jak hlasoval od nás ? Je již známo.

2. Orbán tvrdí, že s postojem EU vůči Maďarsku nesouhlasí a že pravým důvodem pro pokárání bylo mimo jiné i postoje Maďarska vůči problematice imigrace, např. že Maďarsko odstoupilo od přijetí Globálního paktu o migrantech a migraci.

3. Premiér Babiš se setkal postupně během několika týdnů s Orbánem, Merklovou i Macronem. Vystoupil jak u nás tak např v Rakousku. Hovoří o tom, že nesouhlasil s hlasováním vlastních europoslanců jako Charanzová atd. v EU proti Maďarům. Následně v Innsbrucku se studenty o tom, že je na straně Orbána nehovořil a při oslavách republiky s Macronem a Merkelovou se navenek žádné informace, že by si nerozuměli , nezazněly.
Tak jak to tedy je ? I v souvislosti s tím, co uvádím dále …

4.Premiér Babiš sděluje, že ani mi nepřijmeme Globální pakt o uprchlících. Je faktem , že tak činíme spolu s řadou dalších evropských zemí, např s Chorvatskem, Bulharskem atd.

5. Globální pakt nadále prosazuje Macron, jeden z největších zastánců současného trendu EU.

6. Od čtvrtku probíhá v Madridu kongres ALDE – je to jedna z nejsilnějších frakcí v Europarlamentu, jejímž členem je i ANO.
Novou místopředsedkyní byla jmenována výše zmíněná v jiných souvislostech, europoslankyně Dita Charanzová – tedy za ANO.
Na stejném kongresu se v sobotu vytvořila společná koalice ALDE a francouzského Hnutí republika v pohybu prezidenta Emanuela Macrona – za účelem jednoho postupu a koalice do květnových eurovoleb.
Tedy – bez mého názoru a ovlivnění čtenářů- kladu otázku , kdo bude v květnu volit do europarlamentu uvědomuje si, že volbou ANO volí i Macrona ? Toť fakt vyplývající z probíhajícího kongresu ALDE.

Bude nás pan premiér a česká média o tomto spojení sil ANO-ALDE- Macron informovat?

7. Kdo rozhodl u nás o nepřistoupení ke Globálnímu paktu a co jej ve skutečnosti k tomu přimělo ? Vlastní text a tedy obsah paktu, rozhodnutí z vyšších míst, obavy z blížících se eurovoleb anebo tlak veřejnosti a osobností jako jsou . Okamura a SPD, Petr Hampl atd.?

8. Paní Šojdrová cestuje dle informací po Řecku a vybírá sirotky , proč to dělá a její postup správný ?

9. téma zní – Jarek dostal medaili od Putina , David od Zemana . Je jejich ocenění oprávněné anebo nikoli a pravdu mají kritikové obou mužů?

10. Je u nás cenzura a pokud ano, tak proč si to myslíte?

Tak první Desatero dle Richarda máme za sebou a nenutím Vás k okamžité reakci ,ale jak jsem shora vedl, jen tak volně se zamyslet nad děním a světem kolem nás a v nás …

Reklama: