Britský poslanec a vnuk Churchilla na adresu DJ Trumpa: Ubohý a neadekvátní

LONDÝN – PAŘÍŽ | Vnuk bývalého britského premiéra Winstona Churchilla, poslanec parlamentu Spojeného království, Nicholas Soames, zkritizoval amerického prezidenta Donalda Trumpa za to, že odmítl navštívit hřbitov amerických vojáků poblíž Paříže. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

DJT v hotelovém pokoji | repro: rue mouffetard

„Zemřeli, hleděli nepříteli do tváře, a ten ubohý a neadekvátní Trump nemohl překonat špatné počasí, aby vyjádřil úctu k padlým,“ napsal Soames na Twitteru.

Rozhodnutí amerického vůdce také okomentoval americko-kanadský politický publicista, autor projevů George W. Bushe, David Frum. Podle něj se DJ Trump doprošoval, aby jel na výlet do Paříže na výročí konce války, ale když se tam dostal, vyděsilo ho špatné počasí: „Sedl si radši v hotelovém pokoji a díval se na televizi,“ uvedl publicista doslova.

Donald John Trump odmítl navštívit americký pamětní hřbitov Batignolles kvůli logistickým obtížím, které byly způsobeny špatným počasím. Místo prezidenta se události zúčastnil představitel generálního štábu armády Spojených států Joseph Dunford a šéf štábu Bílého domu John Kelly.

100. výročí konce první světové války se slaví 11. listopadu ve Francii. Více než 70 vrcholných představitelů států celého světa přijelo na slavnostní ceremoniál.