Mu-Slimáci prý za to nemohou! Británie se utápí v rostoucí vlně násilí a vražd

LONDÝN | atnáct vražd nožem během pěti dnů. Ve Velké Británii je možné hovořit o epidemii násilí. Nůž u sebe nosí již devítileté děti. K útokům dochází za bílého dne před zraky svědků i kamer. O tom informuje televize RT.

Ilustrační snímek

„Od začátku roku došlo v Londýně ke 118 vraždám,“ říká materiál RT. Průměrně dochází k třem vraždám za týden, hlavně se jedná o útoky nožem, odkazuje se na televizní stanici světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

„Během minulých osmi let vláda snížila počet policistů a seškrtala 25-30 procent policejního rozpočtu,“ prohlásil pro televizi Peter Kirkham, bývalý inspektor londýnské policie, když odůvodňoval, co je původem takového růstu násilí.

Ministryně Victoria Atkins, která má na starosti danou oblast, dementovala možné spojení mezi krácením rozpočtu a nárůstem násilí. Prohlásila, že existují jiné faktory, jako například sociální média.

„Podstata násilí se mění. Gangy používají sociální média, aby spolu komunikovaly. Používají mobilní komunikaci tak, jak to před deseti, dokonce i před pěti lety ještě nebylo možné,“ prohlásila Atkins. Za růst násilí má být odpovědný britský hudební styl Drill Rap.

„Klaní se násilí a hovoří o cílených útocích na jiné. To následně vede k růstu napětí,“ řekla pro RT londýnská policejní ředitelka. S každým dnem je ale stále těžší říci, že nárůst násilí nesouvisí s krácením rozpočtu, uzavírá televize.