O čem jednal prezident Vladimir Vladimirovič Putin v Paříži s vůdcem DJ Trumpem

MOSKVA – WASHINGTON | Donald Trump měl produktivní rozhovor s Vladimirem Putinem, francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem, německou kancléřkou Angelou Merkel dalšími světovými lídry během pařížských oslav stého výročí konce 1. světové války, sdělila mluvčí amerického prezidenta Sarah Sanders.

Vladimir Vladimirovič Putin a Donald John Trump | Donald podává ruku poníženě dlaní nahoru
reprodukovaná fotografie iRozhlas.cz

Uvedla, že projednali jadernou Smlouvu o likvidaci raket středního a krátkého doletu, obchod, sankce, situaci v Sýrii, Saúdské Arábii, Afghánistánu, Číně a Severní Korei. „Měli velmi dobrá a plodná jednání během dvouhodinového obědu,“ řekla.

„Vladimir Putin a Donald Trump si v Paříži vyměnili pár slov a souhlasili, že si musí promluvit,“ uvedl tiskový mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Sergejevič Peskov.

Dodal, že v první řadě se bude mluvit o smlouvě o likvidaci raket středního a kratšího doletu (INF). Ruský a americký prezident se potkali v Paříži na akcích věnovaných oslav století konce 1. světové války.

Vladimir Vladimirovič Putin novinářům také krátce oznámil, že si promluvil s Trumpem, a dal najevo, že schůzka byla pozitivní. Příště se prezident Ruské federace a vůdce Spojených států (SS) může setkat na summitu G20 v Argentině.