Terorismus? V Austrálii objevili v hruškách zapíchané jehly

MELBOURNE | Jehly byly nalezeny v hruškách v australském Melbourne, oznámila televizní stanice ABC News. Policie australského státu Queenslandu dříve zatkla padesátiletou ženu, která je podezírána ze zapichování jehel do jahod. My Ut Trinh, která pracovala jako vedoucí pracovní skupiny na farmě Berry Licious, to dělala pravděpodobně ze msty, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Ilustrační snímek: pxhere.com

Vizážistka pořadu ABC News Breakfast Claire Bonser našla v úterý jehlu v hrušce, kterou jedla, naštěstí se ale neporanila: „Prostě jsem jedla hrušku a náhodou jsem se na ní podívala před dalším kousnutím a uviděla jsem jehlu,“ řekla.

Bonserová si koupila hrušky v supermarketu Woolworths v Berwicku na jihovýchodě Melbourne. Ohlásila nalezenou jehlu supermarketu. Představitel obchodního podniku prohlásil, že probíhá vyšetřování.

Dříve australská policie zahájila vyšetřování po řadě nálezů šicích jehel v jahodách nejméně sedmi australských výrobců. Později byly jehly nalezeny také v banánu a jablku.

Úřady spotřebitelům doporučily, aby plody před požitím rozřezávali, a také slíbily odměnu ve výši 100 tisíc australských dolarů (1 700 000 Kč) tomu, kdo pomůže zločince chytit. Síť australských supermarketů Woolworths stáhla šicí jehly z prodeje ve svých prodejnách po celé zemi.

Australský premiér Scott Morrison oznámil záměr zpřísnění trestu až na 15 let vězení pro zločince, kteří zapichují jehly do ovoce. Podle informací televizní stanice Sky News Australia byl zákon schválen senátem. Policie už zadržela jednoho nezletilého chlapce, který žertem zapichoval jehly do jahod a napodoboval jednání zločinců.