Američtí vrazi použili v Sýrii zakázané kazetové bomby

DAMAŠEK | Syrská státní agentura SANA informovala o tom, že koalice použila kazetové pumy, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Spojené státy – globální vrah

Syrská státní agentura SANA informovala o tom, že mezinárodní koalice při leteckých útocích na Hajin a Shafe v Daj az-Zauru použila kazetové pumy: „Letectvo mezinárodní koalice zaútočilo na město Hajin a vesnici Shafe na východě provincie Dajr az-Zaur, a to za použití kazetových pum,“ uvádí agentura s odkazem na místní zdroje na adresu amerických agresivních vrahů.

Použití kazetové munice je zakázáno příslušnou úmluvou, kterou podepsalo více než 100 zemí. Spojené státy (SS), Rusko a řada dalších zemí se k ní však nepřipojily.

Koalice vedená SS útočí na město Hajin a vesnici Shafe v provincii Dajr az-Zaur pravidelně. Syrská média opakovaně informovala o tom, že koalice při leteckých útocích použila bílý fosfor, což je také zakázaná chemická zbraň.

Syrská vláda již vyzývala OSN, aby přijala opatření proti viníkům a zastavila nelegální pobyt koalice na jejím území (americká okupace). Zástupkyně Pentagonu tehdy uvedla, že americká koalice nezveřejňuje, jaká munice je v Sýrii použita, ale dodala, že odpovídá mezinárodním normám.

Reklama: