Pozor na to – webová kamera, internet a …

WASHINGTON | Vypadá hezky, že? Tak POZOR na to! Vzhledem k tomu, že »skryté a utajené kamery« a praktiky různých lidí jsou podivné, mi přišlo vhodné zaměřit se na důsledky. Třeba „Sextorition“ – sexuální vydírání přes internet, si vyžádalo životy čtyř lidí ve Velké Británii poté, co bylo tajně zaznamenáno provádění jejich sexuálních praktik webovou kamerou.

Ilustrační snímek

385 případů v roce 2015, v roce 2016 doložených k 30.11.20 16 dle UK’s National Crime Agency (Národní agentura pro kriminalitu) již – 864 případů.

Zločinci prý mohou také stáhnou důležitá data z vašeho počítače, a potom vědí jméno, adresu, kde pracujete, kontakty na příbuzné zaměstnavatele a započne vydírání.

Jedná se o lidi, kteří obdrží e-mail od někoho, kdo požaduje zaplacení, jinak budou posílat kompromitující informace jako jsou nahé fotky přátelům, rodině a dokonce i zaměstnavatelům. Někteří podvodníci dokonce falešně prohlašují, že zaznamenávají webové kamery obětí sledování pornografie s cílem požadovat platbu.

A třeba ve Spojených státech, v období od 1. července do začátku srpna 2018 dostalo FBI Internetové stížnosti na internetovou kriminalitu dalších 13 000 podnětů na sexuální podvod.

Ti, kteří toto provozují, se také pokoušejí oklamat uživatele systému Microsoft Office 365. Vloží škodlivé odkazy v dokumentech služby SharePoint. Útočníci často šíří malware nebo škodlivé odkazy prostřednictvím připojených dokumentů aplikace Microsoft Word nebo odkazů na webové stránky v e-mailu. Ten obyvykle obsahuje poslední čtyři číslice Vašeho telefonního čísla jako důkaz, že útočník ví, kdo jste. Není jasné, odkud zločinci dostávají telefonní čísla, ale pravděpodobně jsou ukradeni – vkládáte sami neuvěřitelně mnoho informací o sobě každému, kdo si jen řekne.

V Austrálii prohlásila odbornice na tuto problematiku Dr. Nicola Henry z RMIT: „Motivace přesahuje míru pomsty, mohou zahrnovat sexuální uspokojení, budování sociálního statusu, vydírání, vydírání, kontrolu a zneužívání“.

Výzkum RMIT ukázal, že:

  • 20 procent uživatelů internetu zažilo nekonvenční vytvoření nahých nebo sexuálních obrazů
  • 11 procent uživatelů internetu zažilo nekonzistentní rozdělení nahých nebo sexuálních obrazů
  • 9 procent uživatelů internetu zažilo hrozbu distribuce těchto snímků

Jak se proti tomu bránit? Dejte si pozor na to, komu a co sdělujete. Najděte si živou ženskou, a nebo chlapa, tohle fakt nestojí za to. Je to o tom, že nevíš kdo je za kamerou! viz odkaz ZDE.

Reklama: