Má vláda přežít?

Vláda odmítla globální pakt OSN o migraci, což je více než dobře. Ministr Hamáček nejprve tvrdil, že jde o nezávazný dokument, který pro nás nic neznamená. Naštěstí si premiér Babiš o obsahu popovídal s Orbánem a pochopil, že jde o další průlom v již tak chatrné obraně Evropy, ale vlastně i USA. Snad máme alespoň na chvíli klid od tohoto pokusu nás s konečnou platností zlikvidovat. Je zajímavé s jakou úporností chtějí části globálních elit zničit země vyspělého světa a změnit je na africko-blízkovýchodní bordel.

David Rath | reprofoto: YTB
(autor: Centrální informační agentura, z. s.)

Zatím co se toto nebezpečí podařilo zažehnat, vláda vplula do nového kritického období. Jde o další dějství dramatu nebo spíš frašky – Čapí hnízdo. V tomto kuse je vlastně všechno špatně. Pro zemi není zdravé, aby miliardář, jehož byznys je spojen se státními dotacemi, stál v čele vlády. Současně je špatně, aby o premiérovi rozhodovali policisté a žalobci. Když vidí, že předseda vlády má silné postavení, hrají mrtvého brouka, ale v okamžiku jak ucítí propad podpory, tak premiéra ,,zavraždí“. Konečně už to předvedli s Petrem Nečasem. Můžeme se začít vsázet, kdy vrchní žalobkyně Bradáčová předhodí davům slábnoucího premiéra. Bude asi ještě chvíli trvat, než lidé pochopí, že ambiciózním prokurátorům nejde o prosperitu země a spravedlnost, ale hrají si své osobní mocenské hry.

Opozice zcela pochopitelně využívá každé chyby a chce vládu svrhnout. Činí teď tak poněkud hystericky. U veřejnosti moc neboduje protože Miroslav Kalousek v pozici ministra financí ukázal co dokáže a drtivá většin lidí si reprízu rozhodně nepřeje. Totéž platí o intrikánovi a zrádci ODS Pospíšilovi. Piráti jsou někdy zajímaví, většinou však působí jako bizar , který většina společnosti bere jako zajímavé oživení, ale přitom tuší, že svěřit jim vládu v zemi je totéž, jako posadit desetileté dítě za volant kamionu. ODS, ač se snaží seč může, působí pořád úřednicky nudně.

Strany vládni koalice, tedy komunisté a ČSSD teď určitě podrží ANO- premiéra. Ví, že houfně ztrácejí voliče. Neschopnost jejich vedení je obdivuhodná, ale nechybí jim touha udržet si osobní moc. Alespoň ještě pár let. Místopředseda vlády Jan Hamáček trochu kope Andreje Babiše do kotníku, ale jen tak, aby ho náhodou premiér nevyměnil za lísajícího se Tomia Okamuru. Ten se jeden den postaví po bok Kalouska a rozhořčeně požaduje pád Babiše, aby druhý den stál frontu v blízkosti řitního otvoru ministerského předsedy. Prý ucítil možnost prosazovat program. Ve skutečnosti ucítil možnost vydělat na politice další desítky milionů.

Prostě na současnou politickou scénu není pěkný pohled. Na druhou stranu je zbytečné si zoufat. Současná situace, v rámci toho co se nabízí, není až tak špatná. Podívejte se třeba na takového Macrona nebo Merkelovou. Ti by naše současné problémy rychle změnili na boj o holé přežití v záplavě migrantů. Ať si každý sám odpoví, co je horší.

Reklama: