Cyklisto na zdraví. Dej si sklenici vína

Skvělá zpráva pro Slovácko. Senát ve středu odpoledne schválil zákon, který umožní cyklistům, aby si mohli dát legálně pivo nebo skleničku vína a přitom neriskovali desetitisícové pokuty. Jsem rád, že zákon, který jsem připravil a s kolegy předložil, nakonec podpořilo 50 senátorů, které jsme společně přesvědčili o tom, že nemůžeme zůstat osamoceným ostrovem uprostřed Evropy, kde platí nulová tolerance alkoholu pro cyklisty.

Ivo Valenta

Těší mne, že jsem jako slovácký senátor opět přispěl k tomu, aby se do české legislativy vrátil alespoň částečně zdravý selský rozum. Zároveň se nám podařilo dotáhnout do prozatím úspěšného konce nedávnou petici cyklistů, vinařů, provozovatelů hospůdek a dalších lidí, kterých bylo v celkovém součtu více jak deset tisíc, a kteří volali po rozumné toleranci alkoholu u cyklistů.

Teď je míč na straně poslanců a já chci věřit tomu, že nepotopí tento zákon stejně, jak to už jednou udělali před dvěma roky. Je třeba, aby nejlépe ještě během zimy poslanci tento senátní návrh zákona projednali, schválili a poslali k finálnímu ano opět k nám do Senátu.

Moc bych si přál, aby když budeme na jaro otevírat vinařské cyklostezky, abychom už nemuseli čelit nájezdům policejních hlídek a mohli si klidně společně připít sklenkou dobrého vína ve sklepě v Mařaticích, Polešovicích, Blatnici, Kudlovicích či kdekoliv jinde.