V Rusku zakázali import masa ze Spojených států

MOSKVA | Ruská federální služba pro veterinární a fytosanitární kontrolu od 20. listopadu omezuje na území Ruska tranzit drůbeže, která byla vyrobena ve Spojených státech (SS), a dováží se do Kazachstánu. Uvádí se to ve zprávě na oficiálním webu úřadu.

Ilustrační snímek

Toto rozhodnutí bylo přijato v souvislosti s hrozbou, že na ruský trh přijde z Kazachstánu produkce neznámého původu a také produkce, která je vyrobena ze surovin neznámého původu, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

„Úřad nemůže garantovat, že produkce, kterou dováží tranzitem ze Spojených států do Kazachstánu je bezpečná, a že neublíží spotřebitelům. Také kvůli tomu, že Kazachstán nemá systém sledování nákladů, se Rusko obává, že tato produkce může být nezákonně dovezena do dalších členských států EAEU,“ je uvedeno ve zprávě.

Například v říjnu 2018 byly pozastaveny dodávky drůbežího masa, protože některým skončila doba spotřeby.

„Kromě toho v drůbežím mase, vyrobené americkými společnostmi Mountaire Farms Incorporated a Equity Group-Kentucky Division, našli prvky léků,“ prohlásili na úřadě, že maso bylo kontaminováno nedovolenými antibiotiky. Proto do EU, odkud byly uskutečněny dodávky, vrátili 185 tun masa.

Reklama: