Izrael zůstane navždy na Golanských výšinách

JERUZALÉM | Golanské výšiny zůstanou vždy v rukách Izraele. S takovým prohlášením vystoupil v neděli na týdenním zasedání vlády premiér židovského státu Benjamin Netanjahu. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Benjamin Netanjahu

„Izrael zůstane na Golanských výšinách navždy. Golanské výšky budou vždycky v našich rukou,“ řekl předseda vlády, jehož slova dále rozšířila jeho administrativa. Netanjahu poděkoval Spojeným státům (SS) za hlasování proti usnesení, které odsoudí okupaci Golankých výšin ve Výboru Valného shromáždění OSN.

„My jsme s americkými přáteli po nějakou dobu jednali o nové politice současné správy v OSN. Minulý čtvrtek americký velvyslanec v Izraeli David Friedman upřesnil, že Spojené státy se rozhodly hlasovat proti tradičnímu usnesení, které nás odsoudí za to, že jsme na Golanských výšinách. To se opravdu stalo, uvedl premiér. Rád bych poděkoval prezidentu Trumpovi za tento důležitý a spravedlivý hlas, který je plně v souladu s mou politikou,“ uvedl.

16. listopadu přijal Výbor pro všeobecné shromáždění OSN převážnou většinou hlasů další rezoluci proti izraelské okupaci Golanských výšin. Washington se poprvé postavil proti tomuto usnesení během tohoto hlasování. Dříve se Spojené státy zdržely hlasování v této otázce.

loading...
Reklama:
loading...