Bože ty to vidíš – služebník Tvůj je magor

CANTERBURY | Reverend Arcibiskup z Canterbury Justin Welby prohlašuje, že „Bůh není muž nebo žena“, arcibiskup z Canterbury říká, že ‚Bůh‘ nemůže být definován lidským pohlavím, informuje dailymail.co.uk.

Magor a arcibiskup z Canterbury Justin Welby | repro: The Daily Mail

Bůh by neměl být prý odkazován na pohlaví, přestože je nazýván „náš otec“, není to muž nebo žena, lidský jazyk je „nedokonalý a do jisté míry metaforický“ k popisu křesťanského božstva řekl Reverend Arcibiskup z Canterbury Justin Welby a upozornil, že lidský jazyk není dostatečný k tomu, aby popsal křesťanské božstvo a že navzdory použití slov jako „král“ a „pán“ – není mužem v lidském smyslu.

„Bůh není otcem přesně tak, jak je člověk otcem. Bůh není muž nebo žena. Bůh není definovatelný“. Provedený průzkum na toto téma zjistil, že 41 procent britských křesťanů souhlasilo, že Bůh „nemá lidské pohlaví“ – ale většina vidí Boha jako muže.

Tradiční pohled, že Bůh je člověk, má jen něco více než třetina (36%) křesťanů. Další 3% věří, že Bůh má jinou lidskou genderovou identitu. Jakou? S genderově nevyrovnanými jedinci se roztrhl pytel a blbnou úplně všichni, a pouze 1% britských křesťanů věří, že Bůh je žena, to podle průzkumu yougov.co.uk.

Zdá se však, že v dnešní době je jen jeden Bůh, nazývá se „peníze“. Ale na druhou stranu existují i vyznavači jiného Boha, kteří, pokud byste jejich Boha označili za ženu, by vás za rouhání samou láskou k jinakostem ukamenovali. Co by se asi dělo, kdyby toto někde takto veřejně začal prohlašovat o Aláhovi?