Babišova rodina podala ve Švýcarsku trestní oznámení na Slonkovou a Kubíka

PRAHA – BERN | Celá kauza, která vznikla kolem českého premiéra Andreje Babiše, se začíná postupně vyostřovat. Premiérovi a jeho rodině se totiž nelíbila reportáž, která byla publikována na internetu, stejně jako chování novinářů a médií. Proto se začali bránit. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Jiří Kubík a Sabina Slonková | reprodukovaná fotografie: Televize Seznam

Portál blesk.cz uvedl, že právníci bývalé manželky Andreje Babiše podali trestní oznámení na duo novinářů ze Seznam Zpráv, kteří mají kontroverzní reportáž na svědomí. Toto trestní oznámení bylo na Slonkovou a Kubíka podáno ve Švýcarsku, a to přímo hlavnímu prokurátorovi.

„Právě dnes podal právní zástupce mojí bývalé manželky trestní oznámení na paní Slonkovou a pana Kubíka ze Seznamu za porušení švýcarských zákonů. Když někoho bez vědomí natáčíte, tak je to ve Švýcarsku trestný čin,“ cituje agentura slova Andreje Babiše.

Sám Andrej Babiš se k natočené reportáži několikrát vyjádřil. Celou věc již dříve označil za hyenismus: „Snad všichni viděli tu reportáž. Oni jsou velice pyšní, že nezákonně vniknou do domu a potom nezákonně natáčeli rozhovor s mojí bývalou paní a mým bývalým synem. A natáčeli to kamerou v brýlích,“ dodal premiér.

Také podotkl, že celá věc připomíná manýry zpravodajských služeb a že ve Švýcarsku je právě takové počínání novinářů bráno jako trestný čin. Babiš a jeho exmanželka tak tímto způsobem reagují na to, že novináři zneužili jejich psychicky nemocného syna.

loading...

Andrej Babiš poskytl českému portálu rozhovor, v němž kromě podání trestního oznámení znovu hovořil také o tom, jak to bylo s cestou jeho syna na Krym.

Vysvětlil například to, proč svého syna ponechal v péči Petra Protopopova. „Když byl syn už ve stavu, kdy se mohl vrátit do života, tak mi paní Protopopová doporučila, abych si našel někoho k synovi, jeho matka zatím nemohla, já jsem nikoho nenašel. Tak mi paní doktorka nabídla svého manžela,“ řekl premiér.

loading...
Reklama:
loading...