A je to tady – další vlna lží: Američané obvinili Írán ze skrývání chemických zbraní

WASHINGTON – TEHERÁN | Irák, Libye, Sýrie obviněné země z držení chemických zbraní – zpustošené země americkou agresí a americkým terorismem. Chemické zbraně nikdy nebyly objeveny, takže na řadě je Írán?

Spojené státy – globální vrah

„Írán neposkytl Organizaci pro zákaz chemických zbraní (OPCW) veškeré údaje o svých zásobách látek podobného rázu. Prohlásil to Kenneth Ward, stálý zástupce Spojených států (SS) pro danou organizaci. O události informovala zpravodajská agentura Reuters. Takto to začíná, kdy američtí vrazi, kteří v Sýrii používají chemické zbraně, bomby s bílým fosforem, začnou lživou propagandistickou kampaň o chemických zbraních.

Podle amerického zmrda Warda Teherán neinformoval o objektu, ve kterém se vyrábí náplně do bomb. Spojené státy (SS) se navíc domnívají, že Íránci pokračují v realizaci programu na získání zakázané jedovaté munice, včetně používání chemických látek, které ovlivňují centrální nervový systém lidí.

„SS jsou již dlouho znepokojeny tím, že Írán pokračuje v programu vývoje chemických zbraní, o kterém neinformoval OPCW,“ oznámil krvežíznivý americký degenerát Ward na jednání organizace, ale nedodal ani jeden důkaz – jedná se tedy jen o čistou propagandu v rámci americké hybridní války, kdy američtí bastardi použijí jakékoliv lživé prostředky na očernění svých oponentů.

Nic neporušujeme, to Američané nedodržují své závazky, zní odpověď z Íránu

Írán v pátek odmítl tvrzení Spojených států (SS), podle nichž realizuje chemický zbrojní program, a současně obvinil Washington z toho, že porušuje vlastní závazky vůči mezinárodní dozorčí agentuře. Informovala o tom agentura AFP.

„Spojené státy … vyslovily, jak je to jejich zvykem, nepodložené obvinění vůči islámské republice, které důrazně odmítáme,“ uvedl v prohlášení ministr zahraničí v Teheránu a dodal: „Takové nekorektní a falešné obvinění jsou výlučně výsledkem nepřátelství k Íránu a jejich záměrem je odvrátit mezinárodní pozornost od vlastních nesplněných závazků a pokračující podpory pro chemický arzenál sionistického režimu a pro teroristické skupiny.“

Írán přislíbil, že jeho delegace poskytne OPCW podrobnou odpověď, a označil Spojené státy za „jediný členský stát, který má arzenál chemických zbraní, avšak dosud nejednal ve věci svých závazků zničit ho.

Reklama: