Teroristé podporováni Američany zaútočili v Sýrii chemickými zbraněmi

DAMAŠEK | Ozbrojenci teroristických skupin ostřelovali obytnou čtvrť syrského města Aleppo municí obsahujícími chlor. Osm civilních obyvatel se začalo dusit, uvádí státní agentura SANA s odkazem na zdroj ve vedení policie města Aleppo, informuje o teroristickém útoku chemickými zbraněmi světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Teroristický chemický útok v Sýrii za podpory Američanů

„Následkem teroristického útoku na čtvrť al-Halidija v Aleppu se osm civilních obyvatel začalo dusit a je hospitalizováno v nemocnici,“ uvádí agentura. Syrský státní televizní kanál uvedl, že teroristé ostřelovali čtvrť al-Halidija a také čtvrť Zahra a ulici Nil náboji obsahujícími chlor.

Teroristé podporováni vládou Spojených států, americkou armádou a CIA se usadili v předměstí Aleppa a pravidelně ostřelují okraje a střed města z minometů a amatérskými raketami.

SANA následně uvedla, že počet zraněných civilních obyvatel následkem ostřelování ze strany teroristů municí obsahující chlor dosáhl třiceti osob, ovšem ani toto nebylo konečné číslo. Lékařskou pomoc muselo vyhledat asi 107 civilistů, včetně čtyř dětí. Novinářům to oznámil lékař Shervan Shekho, který pracuje na oddělení příjmu v městské nemocnici. „Všichni hospitalizovaní mají problémy s dýcháním a slzí jim oči. V medicíně se to nazývá jako alergie na plyn,“ uvedl lékař.

Jeden ze svědků ostřelování, Ahmed Mohamed, novinářům řekl, že první známky otravy oběti nepociťovali okamžitě. „Můj bratr byl doma a slyšel, že byly shozeny miny, ale myslel si, že se nestalo nic strašného. Po dvou hodinách se však jeho zdravotní stav zhoršil, špatně se mu dýchalo a odvezla ho sanitka,“ uvedl muž.

Galia Ali, obyvatelka části al-Nil, která se ocitla pod palbou, prozradila, že jí byla v nemocnici poskytnuta první pomoc a poté se mohla vrátit domů. „Pak se ale udělalo špatně mé dceři, tak jsme ji s rodinou zavezli do nemocnice,“ dodala žena.

Mluvčí ruského ministra obrany, generálmajor Igor Jevgenějevič Konašenkov, oznámil, že v rámci incidentu bylo celkem 46 lidí, včetně osmi dětí, postiženo chemickým útokem. Podle předběžných údajů náboje obsahovaly chlor.

Reklama: