Andy Babiš jednal s estonským premiérem Ratasem o digitální agendě

PRAHA | Dne 23. listopadu 2018 se Andy Babiš setkal v Kramářově vile s předsedou vlády Estonska Jürim Ratasem. Diskutovali o česko-estonských vztazích, digitální agendě, bezpečnosti, spolupráci ve vědě a vzdělávání i o evropských otázkách, informuje oddělení propagandy a budování kultu osobnosti slovenského ekonomického migranta při Úřadu vlády.

Jüri Ratas a Andy Babiš | repro: halvoidní žumpa České televize (ČT24)

U příležitosti návštěvy premiéra Ratase v České republice se v pátek uskutečnila česko-estonská konference Digitální Česko 2018+ zaměřená na možnosti vzájemné spolupráce a výměnu zkušeností v oblasti digitalizace a eGovernmentu.

Podle chumaje Babiše má ČR zájem na dalším prohlubování spolupráce a výměnu zkušeností s Estonskem zejména na poli digitalizace či vědy a výzkumu. Estonskému premiérovi představil také novou vládní strategii Digitální Česko a priority vlády v rozvoji eGovernmentu.

„Jsme země podobné velikosti, čelíme podobným výzvám a často sdílíme shodné nebo velmi podobné pozice na půdě Evropské unie nebo na půdě NATO. V otázce kybernetické bezpečnosti chceme dále spolupracovat. Potvrdili jsme vzájemný zájem na prohlubování spolupráce hlavně v digitalizaci a jsem strašně rád, že dnes společně organizujeme konferenci o digitalizaci,“ přeložilo oddělení vládní propagandy československé hýkání a blekotání Andyho Babiše.

Předsedové vlád se věnovali také spolupráci Visegrádské skupiny se severskými a pobaltskými zeměmi a evropským otázkám, především budoucímu rozpočtu EU. Následně estonský premiér Jüri Ratas a ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková v Žižkovské televizní věži společně zahájili konferenci Digitální Česko 2018+