Ministerstvo zahraničí Ruské federace si předvolalo dočasného zmocněnce Ukrajiny

MOSKVA | Ruské ministerstvo zahraničí si předvolalo dočasného zmocněnce Ukrajiny v Rusku. Je to kvůli provokaci Kyjeva v Černém a Azovském moři, vysvětlila oficiální tisková zástupkyně ministerstva zahraničí Marija Vladimirovna Zacharova, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Marija Vladimirovna Zacharova

„Dnes bude dočasný zmocněnec Ukrajiny v Ruské federaci předvolán na Ministerstvo zahraničí RF, důvod pro tuto výzvu je agresivní a provokativní jednání ukrajinské strany,“ uvedla včera Zacharova v přenosu televizní stanice Rossija 24.

Dne 25. listopadu narušily ruské hranice tři lodě ukrajinského námořnictva a směřovaly do Kerčské úžiny, tím vpluly do výsostných vod Ruské federace a porušily mezinárodní právo.

Činnost Kyjeva byla považovány za provokaci. Později FSB oznámila zadržení všech třech plavidel. Rada pro národní bezpečnost a obranu navrhla na Ukrajině vyhlášení vojenského stavu na 60 dnů. Připravuje se nacistická Ukrajina na válku, nebo je to jen odvedení pozornosti od vnitrostátní problémů.

Reklama: