Americká agrese tisíce mil od domova: Spojené státy provádějí špionáž ve vzdušném prostoru nad Černým mořem

HERÁKLION | Letoun elektronické rozvědky amerických ozbrojených sil Boeing RC-135V startoval z letecké základny Souda Bay na řeckém ostrově Kréta a vydal se do prostoru nad Černým mořem v situaci vyhrocení vztahů mezi Moskvou a Kyjevem kvůli incidentu v Černém moři, sdělil v pondělí ukrajinský nacistický militantní portál.

Špionážní letoun RC-135

„Výzvědné letadlo SS vstoupilo do prostoru nad Černým mořem. V 7:50 kyjevského času (6:50 SEČ) vzlétlo letadlo elektronické rozvědky amerických ozbrojených sil Boeing RC-135V s volacím signálem BASTE41 ze základny Souda Bay na ostrově Kréta v Řecku a vydalo se k Černému moři,“ píše se v nacistické zprávě. V 8:30 (7:30 SEČ), píše portál, se letadlo nachází ve vzdušném prostoru Bulharska a směřuje k pobřeží Krymu.

FSB dříve prohlásila, že ukrajinské vojenské lodě Berdjansk, Nikopol a Jany Kapu narušily ruskou hranici a nereagovaly na zákonné požadavky lodí a člunů pohraniční služby FSB a Černomořského loďstva Ruské federace, aby zastavily a přestaly s nebezpečným manévrováním, po čemž byly zadrženy. Posádky byly zatčeny Specnazem.

Reklama: