Válka v roce 1945 neskončila, jen se stále mění metody

Zatímco naše šťastná země řeší, zda je premiérův syn příčetný, když si občas zahraje šachy, věci kolem nás nevypadají vůbec dobře.

Petr Markvart

Pokud někdo sledujete potíže, s kterými se potýkají obří evropské bankovní domy Societe Genérale a Deutsche Bank (šestá a osmá největší evropská banka a vlajkové bankovní lodě Francie a Německa), nutně Vás musí napadnout, co se stane i s naší ekonomikou, až tyto dvě banky (a mnoho dalších evropských finančních institucí) padnou nebo se alespoň významně otřesou. Jejich problémy mají přitom společného jmenovatele: obvinění z různých tzv. nekalých postupů a poškození zájmů různých amerických společností, soudní žaloby, útok na jejich dobrou pověst, snížený rating a výsledné astronomické pokuty nebo mimosoudní narovnání vesměs placené U.S. institutcím a subjektům.

Pro názornost přikládám vývoj ceny jejich akcií za rozhodné období – SG ztratila za posledních 8 měsíců 30% hodnoty a DB za poslední 3 roky dokonce 70% své hodnoty.

Občas Vás tak napadne, že Druhá světová válka vlastně nikdy neskončila a mění se jenom metody, jak z nás vyždímat peníze. A zkusili jste si někdy spočítat, jakou částí vlastně my všichni platíme ty nové a nové zbraně Spojených států, které mají celý svět udržet ve strachu a poslušnosti?

Reklama: