Nacistická SBU přiznala, že na lodích zadržených v Kerčském průlivu byli její příslušníci

KYJEV | Vůdce nacistické Služby bezpečnosti Ukrajiny (SBU) Vasilij Hrycak potvrdil, že se na palubě lodí vojenského námořnictva, které byly zadrženy v Kerčském průlivu při narušení hranic Ruské federace nacházeli příslušníci tajné služby. Jaké měli úkoly, však neinformoval. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Znak nacistické SBU

Tisková služba dané organizace uvedla, že důstojníci plnili úkoly v rámci protišpionážního zabezpečení jednotky ukrajinského námořnictva. SBU také tvrdí, že je na jejich zadržené příslušníky vyvíjen nátlak. Na druhou stranu mohou být ukrajinští nacisté rádi, že nebyli jejich agresoři na moři postříleni a ponecháni rybám jako krmivo.

„SBU podniká v rámci svých kompetencí všechna nezbytná opatření k tomu, aby byli ukrajinští zajatci propuštěni a vrátili se domů,“ oznámila tisková služba v rámci šíření lží, jelikož se nejedná o zajatce, nýbrž o zločince páchající teroristický čin státního ukrajinského nacismu.

Popis provokace: „… narušily ukrajinské vojenské lodě Berdjansk, Nikopol a Jany Kapu články č. 19 a č. 21 Úmluvy OSN pro námořní právo a překročily státní hranici RF. Lodě vpluly do dočasně uzavřených ruských vod a vykonávaly několik hodin nebezpečné manévry, přičemž nereagovaly na požadavky ruských člunů a lodí, které je doprovázely.

Bylo přijato rozhodnutí o použití zbraní. Všechny tři lodě byly zadrženy přibližně 20 km od ruského pobřeží a 50 km jihozápadně od obvyklého koridoru plavby po Kerčském průlivu pod Krymským mostem,“ připomíná Sputnik.