Vlastenci z celé unie jsou do voleb do Evropského parlamentu jednotně

Právě jsem ve Sněmovně skončil jednání s rakouským poslancem Romanem Haiderem z naší partnerské Svobodné strany Rakouska, která je součástí rakouské vládní koalice. Ladíme společný postup pro klíčové volby do Evropského parlamentu, které budou příští rok v květnu.

Tomio Okamura | repro: FB

Hnutí SPD jde do těchto voleb společně s dalšími vlasteneckými parlamentními stranami Evropy sdruženými v naší frakci Evropa národů a svobody (ENF) v čele s Marine Le Pen z francouzské Rasseblement national, italskou Lega Mattea Salviniho, rakouskými Svobodnými, holandskou Stranou pro svobodu Geerta Wilderse a dalšími. Prosazujeme ukončení stávajícího modelu evropské integrace.

Stávající Evropská unie se zvrhla v byrokratický systém ohrožující suverenitu národních států a svobodu občanů.

Vlastenecké strany Evropy prosazují nový model spolupráce založený na respektu k suverenitě a národním zájmům evropských států.

Zároveň prosazujeme zachování volného pohybu občanů EU, zboží a služeb. Současná EU je nereformovatelná a musí skončit. Je nutné změnit formu současné evropské integrace směrem k suverenitě a svobodě evropských národů. Je nutné ukončit diktát z Berlína a Bruselu. Pakliže to nebude po evropských volbách příští rok v květnu možné, tak nezbývá než referendum o vystoupení ČR z EU, aby sami naši občané rozhodli o své budoucnosti ve své zemi.

Příští jaro nás čekají nejdůležitější volby v příštích několika letech – volby do Evropského parlamentu. Protože jsme součástí EU, tak je právě Evropský parlament místo, odkud bychom společně s kolegy z dalších evropských vlasteneckých stran chtěli nastartovat změnu a nápravu bruselské byrokracie, která Evropu potápí nejen nesmyslnými směrnicemi, ale hlavně sebevražednou promigrantskou a protievropskou politikou.

Musíme získat v eurovolbách co největší úspěch, protože to za nás v tom Bruselu nikdo z řad současných eurohujerů nevybojuje.

Dnešního jednání se se mnou zúčastnil poslanec SPD a místopředseda zahraničního výboru Poslanecké Sněmovny Mgr. Jiří Kobza.