Americká agrese: Letadlo SS provedlo průzkum u Kerčského průlivu

SIMFEROPOL | Protiponorkové letadlo Boeing P-8A Poseidon Vojenského námořnictva Spojených států (SS) v úterý vykonalo průzkumný let v oblasti Kerčského průlivu a Krymu. Oznámil to monitorovací portál PlaneRadar na svém Twitteru, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

P-8 Poseidon

Letadlo s palubním číslem 168848 patří do složení 26. hlídkové letky Vojenského námořnictva SS. Přiblížilo se k pobřežní hranici poloostrova na vzdálenost 31 kilometrů, informuje o americké agresivní provokaci ruská agentura.

Podle informací PlaneRadar ve stejný den vykonal průzkumný let v této oblasti strategický bezpilotní letoun RQ-4A Global Hawk amerického letectva, který také monitoroval dělicí čáry na Donbasu.

V poslední době se zvýšila aktivita zahraničních výzvědných letounů a bezpilotních letounů v blízkosti ruských hranic. Byly mj. zpozorovány jak v oblasti Krymu a Krasnodarského kraje, tak i u západních hranic země.

Ministerstvo obrany RF nejednou vyzvalo Washington, aby se vzdal podobných operací, Pentagon to ale odmítl.

Boeing P-8 Poseidon je hlídkové protiponorkové letadlo určené pro zachycení a ničení nepřátelských ponorek v oblastech hlídkování a také pro rozvědku a účast v protilodních a záchranných operacích.

V neděli tři ukrajinské vojenské lodě vpluly do dočasně uzavřených ruských vod a několik hodin tam vykonávaly nebezpečné manévry, přičemž nereagovaly na požadavky ruských člunů a lodí, které je doprovázely. Nakonec bylo přijato rozhodnutí o použití zbraní. Všechny tři lodě byly zadrženy.

Reklama: