V Moskvě evakuovali z 12 obchodních center a jednoho nádraží tisíce lidí

MOSKVA | Několik tisíc lidí bylo evakuováno z 12 obchodních center a jednoho nádraží v Moskvě. K evakuaci došlo kvůli zprávám o hrozících výbuších. Informoval o tom zdroj ze záchranných složek. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

FSB

„Záchranné složky dostaly zprávu o nebezpečí výbuchu ve více než 10 obchodních centrech. Z budov bylo evakuováno několik tisíc lidí,“ uvedl zdroj.

Mezi postiženými obchodními centry jsou i největší komplexy v Moskvě — Cvětnoj, Atrium, Megapolis, Kapitolij a Gorbuškin dvor. Také bylo evakuováno Kyjevské nádraží.

Podle zdroje evakuace proběhla i v obchodním centru Chorošo, kde anonym ohlásil bombu. V budovách byli nasazeni policisté a kynologové, kteří území prohledávají.

„Vlna falešných a poplašných oznámení o bombách v Rusku proběhla už v roce 2017. Tehdy od září do prosince bylo informováno o nebezpečí ve více než čtyřech tisících objektů, ze kterých bylo evakuováno přes 2,6 milionu lidí,“ připomíná agentura.

Reklama: