Teroristé plánují provokaci s otravnými látkami v idlibské zóně deeskalace

DAMAŠEK – MOSKVA | Teroristé Hay’at Tahrir al-Sham (teroristická organizace je zakázaná v Rusku) plánují další provokaci s použitím otravných látek v idlibské zóně deeskalace, informuje Centrum pro usmíření znesvářených stran v Sýrii, na které se odkazuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Teroristický chemický útok v Sýrii za podpory Američanů

„Podle informací, které obdrželo ruské Centrum pro usmíření znepřátelených stran od zdrojů v zóně deeskalace Idlib, teroristé skupiny Hay’at Tahrir al-Sham (Džabhat Al-Nusra) plánují provést další provokaci pomocí jedovatých látek,“ uvádí zpráva.

Dodává se, že z osad Džisr aš-Šugúr, Kafer-Zayt a Serakab do demilitarizované zóny bojovníci dodali 60 tanků s neznámou vysoce toxickou chemikálií. Jsou doprovázeni arabsky mluvícími chemickými specialisty z jedné z evropských zemí.

„Podle dostupných údajů bude cílem provokace použití toxických látek ve městě Maharda v provincii Háma, obývané hlavně křesťany a na humanitární koridor v oblasti Abu-Ed-Duhur v provincii Idlib,“ dodalo středisko.