Dluhopisy aneb jak se paní ministryně nepředala…

Vláda přišla s návrhem obnovit dluhopisy pro občany. Je to dobrá myšlenka, snad jediná, se kterou přišel před časem skrblík ministr financí Kalousek.

David Rath | reprofoto: YTB
(autor: Centrální informační agentura, z. s.)

Babišova ministryně financí doslova zářila, když o tom informovala veřejnost. Ve skutečnosti nabízí ubohý úrok, který rozhodně oslnivý není. Za 6 let máte dostat asi 2% a ty ještě zdaníte. Tedy výrazně méně než za kolik vám dají hypotéku, ale vlastně i méně než je skutečná inflace. Vezměte si nárůst cen bytů, nájmů a ohlášené zdražení elektřiny, vody, plynu a potravin… až o 10%.

Vláda dopustila situaci, kdy za peníze v bance nedostanete nic, ba naopak bance ještě platíte. Raketově se zdražují nejdůležitější položky – to je obrázek růstu životní úrovně a údajně nebývalého blahobytu, se kterým se vláda tak hlasitě a ráda chlubí? No nekupte si takový dluhopis…

Pak nám představili další radostnou novinku – růst rodičovského příspěvku o 80 tisíc. Mladé rodiny si podporu určitě zaslouží, ale jen ty, které se dětem věnují a mají také šanci (čas) je skutečně vychovávat. Potřebujeme, aby mladí měli děti -jedno, dvě nebo tři, což je počet, kterému dokážou zajistit kvalitní výchovu. Proč však vláda podporuje páry, které si z rození dětí udělaly obživu? To je jeden z největších problémů našeho sociálního systému.

Neumí odlišit a následně podpořit rodiče, kteří se o děti kvalitně starají od těch, kteří si z plození učinili povolání za naše peníze. Tak se opět přisype všem, však z nás na to peníze vydřou. Místo podpory kvality budoucích generací si platíme často problematickou kvantitu. Milá vládo za takové dobro pěkně děkujeme…

Reklama: