Rodič 1 a Rodič 2 na místo otce a matky? Nikdy!

S tímto návrhem rozhodně nesouhlasím. Co by to bylo za absurditu, kdyby si lidé (včetně dětí od 12 let) mohli libovolně úředně měnit pohlaví bez nutnosti chirurgického zákroku – tedy i za předpokladu, že by zůstávali v původním těle?

Ivo Valenta | foto: facebook Iva Valenty

A jak by zamávalo s klasickým vnímáním rodiny, kdyby děti neměly mít v rodném listě zapsánu matku a otce, ale jen rodiče č. 1 a rodiče č. 2? Dokážete si představit žít v zemi, kde by muži (v těle žen) například rodili děti? A jak by vůbec takový potomek svého rodiče, který ho přivedl na svět, oslovoval? Byl by to de facto táta, ale vypadal jako máma – říkal by mu snad po návratu ze školy ahoj rodiči?

Odjakživa se rodiče těšili na to, až se dítě naučí říkat mama a tata – proč by tomu mělo být jinak? Vždyť je to naprostý nesmysl!

Zásadně nesouhlasím s tím, aby osoby, které mají ženské tělo, mohly být úředně označeny za muže a naopak, a to pouze na základě potvrzení ze strany sexuologa. Vždyť se takto může stát osobou opačného pohlaví kdejaký vtipálek! To bychom tu měli za chvíli pořádný chaos…

Reklama: