Vzteklý pes Mattis šíří lži, dezinformaci a propagandu: Rusko se pokoušelo o zásah do kongresových voleb

WASHINGTON | Šéf Pentagonu James „Vzteklý pes“ Mattis prohlásil, že se Rusko pokoušelo ovlivnit volby do Kongresu, jež se konaly ve Spojených státech (SS) na začátku listopadu, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes. Důkazy tradičně nebyly dodány, proto se opět asi zase jedná jen o americkou rusofobní propagandu a výplody chorých mozků.

generál SS Jamese Mattis – mariňák zvaný Vzteklý pes | foto: Heavy.com

„Minulý měsíc se opět pokusil kalit vodu s našimi volbami. Jsme svědky pokračujícího úsilí kolem toho,“ cituje The Hill výrok Mattise na adresu Vladimira Vladimiroviče Putina, který promluvil v Prezidentské knihovně Ronalda Reagana v Kalifornii.

Volby do Kongresu SS se konaly 6. listopadu. Republikáni si zachovali většinu v Senátu USA: minimálně 52 křesel při 50 potřebných pro kontrolu horní komory, avšak přišli o většinu v Sněmovně reprezentantů.

Zástupci tajných služeb učinili před volbami prohlášení, v kterém sdělili, že příznaky pokusů o proniknutí do hlasovacích systémů nebyly zaznamenány. Ujistili, že opatření přijatá předtím, jako instalace speciálního softwaru a školení zaměstnanců, nedovolí, aby pokusy o vměšování zůstaly bez povšimnutí. Mattis proto lhal a mluvil jako imbecil, co taky chtít po degenerovaném imbecilovi a lampasákovi.

Reklama: